Dlaczego warto kontrolować ruch osób w firmie?

Dlaczego warto kontrolować ruch osób w firmie?

Niezależnie od wielkości firmy, osoby, które pojawiają się i opuszczają budynek przedsiębiorstwa, powinny być w jakiś sposób weryfikowane. Dodatkowo warto wprowadzić elektroniczną ewidencję czasu pracy dla zatrudnionych, co usprawni proces rozliczania oraz zapewni uniknięcie spornych kwestii w tym zakresie. Oto trzy argumenty potwierdzające słuszność wprowadzenia systemu kontroli w firmie.

Ochrona i bezpieczeństwo pracowników

System kontroli wejść i wyjść to przede wszystkim udogodnienie dla pracowników, którzy będą rozliczani z faktycznie przepracowanego czasu. Harmonogram pracy można dostosować indywidualnie dla pracownika lub działu, w którym funkcjonuje. Takie rozwiązanie jest dokładne i nie ma możliwości na niedomówienia w kwestii rozliczeń, ponieważ elektroniczna ewidencja wszystko rejestruje. Sprawdzi się to również podczas kontroli nadgodzin, spóźnień lub wcześniejszego opuszczenia stanowiska. Dodatkowym aspektem będzie na pewno motywacja zatrudnionych do przestrzegania panujących zasad, ponieważ będą oni rozliczani zgodnie z zapisem.

Automatyzacja procesów w firmie

Taki system zdecydowanie usprawni prowadzenie ewidencji przepracowanych godzin, ponieważ oprócz zbierania danych o czasie pracy, rozwiązanie to umożliwi uruchomienie indywidualnych procedur transportu tych danych do innych programów. Połączenie takiego rozwiązania z najpopularniejszymi systemami kadrowo-płacowymi nie sprawi problemu zarówno administratorom odpowiedzialnym za wdrożenie, jak i obsługującym programy. Dzięki temu, że zapis nie obydwa się ręcznie, wszystkie niedopatrzenia zostaną zminimalizowane, a odczyt będzie wiarygodny.

Zmniejszenie ryzyka kradzieży i kontrola intruzów

System kontroli wejść i wyjść połączony musi być z odpowiednimi narzędziami, które zagwarantują poprawne funkcjonowanie. Idealnym rozwiązaniem będą karty identyfikujące pracowników, dzięki którym czytnik otrzyma informację o przebiegu pracy danej osoby. Taki system w łatwy sposób można rozbudować o inne środki ochrony takie jak bramki obrotowe, czy system kontroli dostępu, które skutecznie utrudnią, przedostanie się niepowołanym osobom do budynku. Materialne przedmioty, dokumenty oraz ważne informacje nie dostaną się dzięki temu w niepowołane ręce. Natomiast, w razie wystąpienia sytuacji zagrożenia szybko będzie można zweryfikować, kto zawinił lub został wykorzystany do przeprowadzenia takiego działania. Taki system kontroli sprawdzi się w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości, ponieważ jest on gwarancją bezpieczeństwa.