Drewno – oto do czego możesz je wykorzystać!

Drewno – oto do czego możesz je wykorzystać!

Drewna chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten surowiec towarzyszy nam już od wielu lat i zaskarbił sobie sympatię szerokiego grona konsumentów głównie z uwagi na to, jak bardzo jest uniwersalny. Może być solidnym budulcem, elementem dekoracyjnym, a także sposobem na to, by się ogrzać. Poznaj jego zastosowanie!

Niezastąpione podczas budowy domu

Jeżeli planujesz remont lub budowę domu, drewno klejone warstwowo będzie znakomitym wyborem. Jest elastyczne i lekkie, a zarazem wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Będzie pełniło funkcję głównego elementu konstrukcyjnego, zapewniając niezbędną stabilność. Praktyczny charakter nie jest jego jedyną zaletą. Z uwagi na estetyczny wygląd, stanie się również ozdobą wnętrz. Łączy naturalność i ponadczasową klasykę z tym, co nowoczesne i minimalistyczne. Używając go, znacznie łatwiej będziesz mógł stworzyć w nieruchomości przyjemny, ciepły nastrój. Doskonale komponuje się z różnego rodzaju meblami, dekoracjami i pokryciami ścian.

Solidna i elegancka podłoga? Postaw na drewno!

Podłoga to zdecydowanie coś, na czym nie warto oszczędzać. Będzie regularnie poddawana intensywnemu procesowi eksploatacji, dlatego najrozsądniej jest postawić na wysokiej jakości pokrycie. W tym przypadku doskonale sprawdzą się deski podłogowe. Są odporne na zarysowania, odkształcenia i wgniecenia. Trudno je złamać, dlatego stanowią inwestycję na długie lata. Miej na uwadze fakt, że ze śladami użytkowania, które się na nich pojawią, poradzisz sobie w prosty sposób. Wystarczy wykonać cyklinowanie i podłoga będzie ponownie prezentowała się nienagannie. Bez konieczności przeprowadzania remontu! Dużym atutem jest to, że wybór desek imponuje. Bez trudu znajdziesz więc takie, które odpowiadają Ci kolorystyką, wielkością, czy ilością słojów.

Drewniane elementy dekoracyjne na weselnym stole

Drewno przyda Ci się nie tylko podczas prac budowlanych. Okaże się niezastąpione nawet wtedy, gdy przygotowujesz się do swojego ślubu! Obecnie coraz większą popularnością cieszą się przyjęcia w stylu rustykalnym. Nie brakuje na nich dekoracji w postaci polnych kwiatów, świec, a także przedmiotów bezpośrednio nawiązujących do natury. Drewniane napisy na stół weselny to jeden z przykładów. Mogą stać się winietkami albo ozdobami. Będą wyglądały pięknie na fotografiach i po zakończeniu wydarzenia nie będziesz musiał się ich pozbywać. Świetnie spiszą się jako dekoracje ustawione na komodzie. Ich koszt nie jest zbyt wysoki, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by zaopatrzyć się w kilka sztuk.