Jak przebudować strych na pokój?

Jak przebudować strych na pokój?

Przekształcenie strychu w pokój może być fantastycznym sposobem na pełne wykorzystanie przestrzeni w domu. W przeciwieństwie do innych obszarów w Twoim domu istnieją wyjątkowe sposoby wykończenia tej przestrzeni, które zapewniają dużą swobodę twórczą. Od drewnianych sufitów po kreatywne rozwiązania do przechowywania, przebudowa strychu na pokój może być zabawnym projektem, o ile odpowiednio zaplanujesz.

Sprawdź swoją dostępną przestrzeń

Sprawdź, czy przebudowa strychu jest rzeczywiście możliwa. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest przeprowadzenie inspekcji przez wykonawcę, aby dokładnie dowiedzieć się, co należy zrobić, aby spełnić wymagania przepisów budowlanych w Twojej okolicy. Chociaż zwykle nie jest to bezpłatne, na dłuższą metę może zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i stresu. Często oznacza to zapewnienie co najmniej dwóch wyjść ze strychu (klatka schodowa i okno) lub możliwość stworzenia dwóch dróg ewakuacyjnych. Ważne jest również, aby wiedzieć, czy sufit jest wystarczająco wysoki, aby przestrzeń można było uznać za użyteczną. Będziesz potrzebować nieruchomych schodów, aby spełnić większość przepisów budowlanych. Jeśli chcesz przeznaczyć przestrzeń na działalność gospodarczą, to musi on spełnić poważne wymogi na przykład przeciwpożarowe. Jeśli chcesz produkować elementy wyposażenia czy zgrzewarki do tacek to nie jest to takie proste.

Podłogi i płyty gipsowo-kartonowe

Podłogi są najlepszym miejscem do rozpoczęcia, gdy masz wszystko zaplanowane i niezbędne pozwolenia. Prawie zawsze dobrym pomysłem jest wzmocnienie legarów i zamontowanie podkładu przed przejściem do reszty przestrzeni. Jeśli nie masz wysokich sufitów na poddaszu, prawdopodobnie będziesz chciał zainstalować panele lub cieńsze, dłuższe kawałki standardowej płyty gipsowo-kartonowej wzdłuż obwodu pomieszczenia. Zawsze instaluj płytę gipsowo-kartonową bezpośrednio na słupkach ściennych. Pamiętaj, że nie musisz używać płyt kartonowo-gipsowych do sufitu. Przyda Ci się kartoniarka automatyczna. Możesz użyć sklejki jako podstawy do zainstalowania listwy koralikowej jako wykończenia lub użyć wyższej jakości sklejki i bejcy i wykończyć ją, aby stworzyć drewniany sufit.

Bądź kreatywny dzięki przestrzeni użytkowej

Decyzja, co zrobić z krawędziami pomieszczenia — które często mają tylko kilka metrów wysokości — może być trudna. Jeśli nie potrzebujesz miejsca do przechowywania, zainstaluj panele wzdłuż obwodu, aż do miejsca, w którym ściana styka się z sufitem, aby zapobiec temu, aby przestrzeń wydawała się zbyt prosta lub pusta. Wykorzystanie tej przestrzeni do przechowywania poprzez zainstalowanie gotowych szafek lub zbudowanie własnej, aby idealnie dopasować przestrzeń, może pomóc w uczynieniu tego, co często jest mniejszą przestrzenią bardziej użyteczną, zwłaszcza jeśli będzie to sypialnia. Do tych wszystkich rac możesz zatrudnić ekipę remontową. Pamiętaj, że na strychu są trudne warunki do pracy. Zimą dobrym pomysłem będzie dystrybutor gorącej wody, a latem zimne napoje.