Jak tanio zaaranżować poddasze użytkowe?

Jak tanio zaaranżować poddasze użytkowe?

Powierzchnie domów bardzo często zakładają budowę poddasza, które docelowo ma pełnić rolę dodatkowego pomieszczenia. Zdarza się niestety, że wykańczanie i urządzanie domu pochłania większość budżetu, dlatego na poddasze nie zostaje zbyt wiele. Jak zatem urządzić poddasze niskim nakładem finansowym?

Postaw na tanie drewno

Poddasze nie musi być wykończone betonem czy gipsem. Wiele osób decyduje się np. na drewniane ściany, które są równie wytrzymałe, a dodatkowo wyglądają modnie i elegancko. Drewno dodaje również przestrzeni ciepła i przytulnego klimatu, co na poddaszu ma szczególne znaczenie. Do budowy możesz wykorzystać np. deski, które zostały z budowy pozostałych elementów domu, lub np. drewno klejone warstwowo, które jest tanie i niezwykle trwałe. Pamiętaj także, że aranżując poddasze drewniane oszczędzasz na farbach i tapetach. Drewno wystarczy polakierować i samo w sobie wygląda niezwykle stylowo. Poddasze wykończone drewnem będzie niezwykle przyjemnym pomieszczeniem dla całej twojej rodziny!

Aranżacja sufitu

Sufit na poddaszu to oczywiście dość specyficzna kwestia, ponieważ jego układ jest wyjątkowo niestandardowy. Z tego powodu nie rekomenduje się raczej montowanie podwieszanych sufitów, które dodatkowo obniżą wysokość pomieszczenia. Możesz jednak ciekawie i tanio zaaranżować tę ścianę, wykorzystując odpowiednie materiały. Przydatna z pewnością okaże się siatka zgrzewana 30x30, z pomocą której wyrównasz sufit i nadasz mu taki kształt, jaki tylko chcesz!

Nie zapomnij o detalach

Poddasze jest wyjątkową przestrzenią, której klimat powinien nie tylko zachwycać, ale także budzić chęć pozostania w pomieszczeniu na dłużej. Innymi słowy: poddasze musi być przytulne! Jak jednak urządzić je w taki sposób, nie wydając jednocześnie milionów? Najlepiej wykorzystać to, co już masz! Jeśli z urządzania domu pozostały ci jakiekolwiek elementy, postaraj się użyć ich aranżując przestrzeń poddasza. Takich materiałów z pewnością będzie wiele: ścinki drewniane, resztki gipsu i farb, elementy glazury, cementu, moduły led i lampki - to wszystko możesz z powodzeniem wykorzystać do stworzenia niebanalnych i budzących uznanie ozdób oraz dekoracji! Wystarczy zajrzeć na pierwszą lepszą stronę internetową z ozdobami handmade, aby zasięgnąć wielu interesujących inspiracji.

Domowe poddasze użytkowe to marzenie każdego właściciela domu. Dodatkowa przestrzeń zawsze się przyda, a ta na piętrze zawsze budzi ciekawość. Jeśli chcesz tanio zaaranżować poddasze, przede wszystkim daj sobie czas. W końcu nie od razu Kraków zbudowano!