Jak wybudować drewniany domek na działce?

Jak wybudować drewniany domek na działce?

Własna działka z dużym ogrodem to marzenie każdego z nas. Prywatna oaza i idealne miejsce do wypoczynku w samotności, lub z rodziną. Jeśli masz własny kawałek ziemi i marzysz o wybudowaniu na nim całorocznego letniskowego domku, to podpowiadamy, jak to zrobić i od czego zacząć!

Przygotuj projekt

Przygotowania do rozpoczęcia budowy domku na działce powinny rozpocząć się od przygotowania rzetelnego projektu, a następnie planu budowy. Tylko taka kolejność pozwoli na uniknięcie zbędnych wydatków i stratę czasu. Dobry projekt powinien zakładać zapotrzebowanie na materiały i narzędzia. Do budowy tego typu domków najczęściej wykorzystuje się drewno klejone warstwowo, które jest niezwykle trwałe i łatwe w montażu, nie przecieka, jest odporne na ogień i wilgoć. Na rynku istnieje wiele firm, które dostarczą ci twój wymarzony domek w formie szkieletu, który wystarczy odpowiednio umieścić na działce i wykończyć. Takie rozwiązanie pozwala na znaczną oszczędność czasu.

Urządź przytulne wnętrze

Domek na działce powinien sprawiać wrażenie miejsca z duszą, a więc musi być przytulnie urządzony. Dodatki, ozdoby, stylowe meble i kominek - to tylko niektóre z obowiązkowych elementów wyposażenia takiej posiadłości. Pamiętaj o odpowiednim i klimatycznym oświetleniu: lampki na baterie, sztuczne świece, a może moduły led? Wszystkie te opcje z pewnością sprawdzą się znakomicie. Nie zapomnij także o kwiatach, które powinny znaleźć się nie tylko w ogrodzie na zewnątrz, ale również wewnątrz budynku. Żywe rośliny zawsze dodają miejscom pozytywnej energii!

Odpowiednio zaplanuj przestrzeń!

Domki na ogrodach działkowych to zwykle niewielkie budowle, w których miejsce jest dośc mocno ograniczone. Warto zatem odpowiednio zagospodarować tę przestrzeń. Zdecydowana większość powinna zostać przeznaczona na salon z kominkiem, a dopiero pozostałe metry kwadratowe na łazienkę, ewentualną kuchnię czy sypialnię. Jeżeli lubisz nowoczesne wnętrza, zrezygnuj z oddzielnej kuchni na rzecz pięknej wyspy oraz zamontuj podwieszany sufit, do którego budowy wykorzystywana jest najczęściej solidna i wytrzymała siatka zgrzewana 30x30. Aby zyskać dodatkową przestrzeń, koniecznie wybuduj również uroczy ganek lub stylowy taras!

Budowa działkowego domku w dzisiejszych czasach nie jest dużym wyzwaniem i trudnym zadaniem. Znacznie więcej zaangażowania, niż sama budowa, wymaga urządzenie wnętrza i odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Taki domek to skarb i prawdziwa ucieczka od rzeczywistości!