Jak zadbać o higienę w branży przemysłowej?

Jak zadbać o higienę w branży przemysłowej?

Zapewnienie czystości w warunkach przemysłowych może stanowić niemałe wyzwanie. Warto zatem skorzystać z doświadczenia firm, które specjalizują się w dostarczaniu rozwiązań umożliwiających zachowanie higieny na produkcji.

Zainwestuj w edukację pracowników

Zrozumiała i transparentna komunikacja to filar do uzyskania pożądanych i trwałych rezultatów w zakresie dbania o higienę. Nie każdy pracownik może sam z siebie mieć swój własny sposób na zatroszczenie się o odpowiednie warunki przy pracy. Pomocne może być w tym celu opracowanie jasnej polityki firmy w tym zakresie i przeprowadzanie szkoleń - nie tylko dla nowych pracowników. Cykliczne przypominanie o panujących zasadach powinno też uwzględniać przedstawienie ewentualnego ryzyka, jakie wiąże się z nieprzestrzeganiem zasad higieny. Komunikacja z podwładnymi sprawdzi się o wiele lepiej niż tabliczka informacyjna zawieszona nad zlewem.

Stacja higieny to inwestycja na długie lata

Profesjonalne urządzenia do zachowania czystości w branży przemysłowej to synonim udanego zakupu. Do wyboru masz tutaj naprawdę wiele rozwiązań - począwszy od bramek obrotowych z system modułów do dezynfekcji rąk i czyszczenia podeszw, śluzy higieniczne - to przykłady produktów, które znajdą zastosowanie w każdej firmie. Taka stacja higieny będzie skutecznie przypominać o konieczności wykonania określonych czynności przed wejściem na halę produkcyjną. Dzięki tym urządzeniom ułatwisz sobie kontrolę w zachowaniu higieny w Twojej firmie.

Jak powinno wyglądać higieniczne stanowisko pracy?

Reguła jest tutaj dość prosta - im więcej przedmiotów znajduje się na podłodze, tym więcej obszarów, w których będą gromadzić się bakterie. Co prawda wytyczne HACCP mówią o harmonogramach dotyczących czyszczenia takich miejsc, jednak mimo to i tak istnieje ryzyko pojawienia się bakterii. Aby to ograniczyć - warto korzystać z instalacji, które są wbudowane w ściany oraz podłogi. Dzięki temu znacznie zmniejszasz ilość punktów styku z podłogą, co przekłada się na :

  • prostsze i szybsze sprzątanie podłogi,
  • estetyczny i profesjonalny wygląd środowiska pracy,
  • lepsze utrzymanie powierzchni roboczej.

Unikanie zagracania powierzchni niepotrzebnymi materiałami to kolejny punkt na liście.

Jeżeli temat zachowania higienicznych warunków pracy w sektorze przemysłowym jest Ci bliski - powyższe sugestie powinny ułatwić Ci podjęcie konkretnych kroków przybliżających Cię do tego celu. Zakup profesjonalnej stacji do higieny powinien skutecznie przyczynić się do poprawy warunków na produkcji - wybierz dla siebie odpowiednie rozwiązanie!