Niezbędne produkty dla dystrybutorów diet pudełkowych

Niezbędne produkty dla dystrybutorów diet pudełkowych

Cateringi dietetyczne i diety pudełkowe to bardzo duży segment rynku gastronomicznego, który szczególnie rozwinął się w ostatnich kilku latach. Z tego powodu ilość tego typu firm stale rośnie, a zapotrzebowanie wśród konsumentów wciąż jest ogromne. Jakie produkty sprawią, że praca przy dystrybucji posiłków będzie bardziej wydajna i sprawniejsza?

Odpowiednie laminowanie pudełek

Podstawą prawidłowego funkcjonowania dystrybucji diet pudełkowych jest oczywiście sposób pakowania poszczególnych posiłków. Jeśli korzystasz lub planujesz wykorzystywać standardowe opakowania plastikowe, musisz pamiętać o ich odpowiednim zalaminowaniu, aby produkty wewnątrz po pierwsze nie zepsuły się zbyt szybko, a po drugie, aby klienci mogli je w bezpieczny sposób przenosić bez obaw, że jedzenie wyleje się i zabrudzi pozostałe rzeczy w torbie lub plecaku. Z tego powodu warto zainwestować w profesjonalny i wydajny sprzęt np. w postaci zgrzewarki do tacek.

Bezpieczny transport i dystrybucja

Zanim pudełka z jedzeniem trafią do klienta, muszą często pokonać wiele kilometrów. O ile auta rozwożące tego typu towary są najczęściej wyposażone w specjalne chłodnie, w których przechowywane są np. gotowe obiady, o tyle pozostałe (niewymagające chłodzenia) produkty są często po prostu przewożone w kartonach. Jak zadbać o ich bezpieczny transport? Kartony te powinny być przede wszystkim szczelnie zamknięte i zabezpieczone, co ciężko niestety wykonać samodzielnie. Dlatego w firmie bez wątpienia przyda się fachowe urządzenie, jakim jest praktyczna kartoniarka automatyczna. Dzięki niej ryzyko zniszczenia pudełek z żywnością np. podczas jazdy auta dostawczego w trudnych warunkach zostanie całkowicie wyeliminowane!

Pakowanie toreb klientów

Większość firm oferujących cateringi dietetyczne pozostawia je po prostu pod drzwiami swoich klientów. Dystrybucja najczęściej odbywa się w nocy, gdy konsumenci jeszcze śpią. Zazwyczaj poszczególne pudełka są pakowane do papierowych lub foliowych toreb z logotypem producenta. W jaki sposób estetycznie i sprawnie przygotować tego typu pakunki, aby ciekawscy sąsiedzi nie mogli sprawdzić ich zawartości? W tym celu najlepiej zainwestować w funkcjonalne urządzenie do zszywania. Świetnym pomysłem są np. zszywacze pneumatyczne, które wyróżniają się niską ceną i wygodą użytkowania.

Dystrybucja diety pudełkowej powinna zawsze przebiegać na najwyższym poziomie, ponieważ w dobie rosnącej konkurencji właśnie tego oczekują klienci poszczególnych firm. Z tego powodu warto zadbać o odpowiednie urządzenia i sprzęt.