Oryginalne elementy wyposażenia, które warto mieć w mieszkaniu

Oryginalne elementy wyposażenia, które warto mieć w mieszkaniu

Większość z nas pragnie, żeby nasze lokum nie było idealnym odwzorowaniem zdjęć z katalogów wnętrzarskich. Mieszkanie z duszą, pełne oryginalnych i atrakcyjnych dla oczu przedmiotów oraz ciekawych rozwiązań to Twój cel? Znakomicie się składa. Poniżej prezentujemy niebanalne elementy wyposażenia, w które warto zainwestować!

Drzwi, które są solidne i estetyczne zarazem

Na początek podstawa, czyli drzwi do mieszkania. Wcale nie muszą być nudne i przewidywalne! Wykorzystaj fakt, że nie mają kontaktu z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i pozwól sobie na zakup tych efektownych i drewnianych. Tym, co je wyróżnia, może być kolor. Ciemna szarość, chłodny beż, albo połączenie jasnego brązu z czarnymi wzorami sprawdzą się znakomicie. Do tego prostokątne klamki o ostrych krawędziach, które już z oddali nadają całości nowoczesnego charakteru i gotowe! Interesującą opcją są także drzwi z przeszkleniami. Śmiało możesz w nie zainwestować, pod warunkiem, że elementy będą zrobione z grubego szkła odpornego na zarysowania i stłuczenia i że nie będzie ich wiele.

Zainwestuj w dekoracje, obok których trudno przejść obojętnie

Charakter poszczególnych pomieszczeń niekiedy można zmienić już przy pomocy kilku dekoracji. Tak, to takie proste! Na ścianach zawieś obraz albo plakat oprawiony w wyrazistą ramę. Standardowe wazony na kwiaty zastąp takimi o nietypowych kształtach, które odrobinę przypominają awangardowe rzeźby. Donice ogrodowe z drewna równie dobrze możesz postawić w salonie. Świetnie sprawdzą się do hodowania roślin, które osiągają duże rozmiary. Nie bój się eksperymentować. Puszyste i futrzane poszewki na poduszki, kolorowe świece zapachowe, czy oprawki na fotografie połączone w interesującą kompozycję zdecydowanie powinny znaleźć się na Twojej liście zakupów!

Ciekawe zamienniki zwyczajnych produktów

Mieszkanie wiele zyska, gdy umieścisz w nim drobiazgi przywiezione z rozmaitych podróży. Puść wodze fantazji również podczas zakupu mebli. Klasyczny beżowy fotel? Pozbądź się go i sięgnij po alternatywę w postaci modelu w odcieniu intensywnej czerwieni albo fuksji, na drewnianych nóżkach i z wysokim oparciem! Lampę z prostym abażurem zamień na taką, gdzie żarówka jest osłonięta papierową konstrukcją przypominającą origami. Koc zastąp wielobarwną narzutą, a w rogu pokoju postaw duże lustro w misternie zdobionej ramie, które optycznie powiększy nieruchomość. Sięgnij też po stolik, który wykona szklarz. Legnica to miasto, na którego terenie znajdziesz ich przynajmniej kilku. Powodzenia!