Piękny ogród – co powinno się w nim znaleźć?

Piękny ogród – co powinno się w nim znaleźć?

W końcu mamy długo wyczekiwaną wiosnę. Zimowe ubrania mogliśmy schować w głąb szafy. Na pewno nie będziemy za nimi tęsknić. Piękna, słoneczna pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Sezon grillowy możemy uważać za oficjalnie rozpoczęty. Jeżeli jesteś fanem przebywania na łonie natury, pewnie marzysz o stylowym i funkcjonalnym ogrodzie. Co powinno się w nim znaleźć? Jak stworzyć piękne patio? O naszych pomysłach na aranżację przestrzeni przeczytacie w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Patio i zadaszenie w ogrodzie

Ogród to ważna część naszego domu. Stanowi wizytówkę, jest miejscem relaksu i sposobem na spędzanie czasu w gronie najbliższych. Każdy kto posiada ogród, wie jak ważne jest dobre zagospodarowanie przestrzeni i urządzenie tego miejsca, by komfortowo spędzało się tu czas. Pogoda w Polsce bywa naprawdę różna i nawet latem potrafi padać deszcz przez wiele tygodni lub świecić intensywne słońce. Dlatego dobrze, gdy w naszym ogrodzie znajduje się miejsce, w którym będziemy mogli się schować przed opadami, czy znaleźć odrobinę cienia. Do zbudowania konstrukcji można wykorzystać drewno klejone warstwowo. To materiał bardzo chętnie wykorzystywany przy budowie patio, zadaszeń i schronów. Jest trwałe i możemy je dowolnie modyfikować, według własnych projektów.

Oświetlenie ogrodu – niezwykły klimat

Światło, nawet w ogrodzie pełni bardzo ważną rolę. Zwłaszcza, gdy lubimy spędzać wieczory na świeżym powietrzu, organizować imprezy, czy grille. Musimy zadbać by panował tu niezwykły klimat. Do wyboru mamy coraz więcej opcji na instalację ciekawego oświetlenie w ogrodzie. Najpopularniejsze wziąć jednak pozostają lempy ledowe, mogą być np. w postaci węża. Tutaj mamy naprawdę spore pole do popisu, jeśli chodzi o ich układ i ilość. Wraz z lampami warto kupić zasilacz led regulowany.

Aranżacja ogrodu – roślinność

Bez wątpienia bardzo ważną częścią każdego ogrodu są rośliny. Możemy stworzyć ogród w naprawdę ciekawym stylu. Popularne jest sadzenie egzotycznych roślin. Czy sprawdzą się w naszym klimacie? Juki oraz palmy również możemy posadzić w naszym ogrodzie, oczywiście dbałość o nie jest o wiele bardziej wymagająca, niż ma to miejsce w przypadku roślinności typowej dla naszego klimatu, ale za to wygląd ogrodu wprawi w zachwyt wszystkich przybyłych gości. W naszym ogrodzie nie może zabraknąć drzewek owocowych, dzięki którym nie tylko będziemy mieć sezonowe owoce, ale i piękną ozdobę.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zajrzyj na nasz portal i bądź na bieżąco!