Pomysły na praktyczne mikołajkowe prezenty

Pomysły na praktyczne mikołajkowe prezenty

Już niedługo 6 grudnia, bardzo dobrze odczuwamy przedsmak Świąt Bożego Narodzenia i zimowy klimat. Mróz i opady śniegu powodują, że naprawdę nie możemy się doczekać. Chętnie ubieramy choinkę, słuchamy nastrojowej muzyki i pieczemy pierniczki. To również najwyższy moment, by udać się po świąteczne prezenty. Wybór upominków nie jest prostym zadaniem, choć sklepowe półki pękają w szwach. Prezenty mogą być eleganckie, zabawne lub praktyczne, my w dzisiejszym artykule skupiamy się na ostatniej grupie, podpowiadając Wam, co kupić najbliższym.

Przydatne artykuły biurowe, które warto podarować na prezent

Praktyczne prezenty są fajne, bo możemy korzystać z nich każdego dnia. Nie zawsze jest tak, że w danym momencie bliska nam osoba, może pozwolić sobie na zakup nowego przedmiotu, dlatego w takiej sytuacji to my, możemy jej to podarować. Ciekawym pomysłem na upominek (zwłaszcza dla osoby, która pracuje zdalnie) jest zakup artykułów, które pomogą jej stworzyć biuro w domowym zaciszu. Co warto podarować? Możemy kupić drukarkę oraz tusze do drukarek Canon i inne akcesoria przydatne w pracy.

Co kupić do domu?

Kolejną grupą praktycznych prezentów są te, które kupujemy do domu. Tutaj mamy naprawdę spore pole do popisu, bo propozycji jest naprawdę wiele. Chcecie kupić coś do łazienki? Wybierzcie eleganckie ręczniki, zestaw płynów do kąpieli, lub coś z elektroniki – suszarka, albo maszynka do strzyżenia. Co przyda nam się w kuchni? Może przelewowy ekspres? W końcu kto nie lubi smaku i aromatu kawy o poranku. Ciekawym pomysłem jest również nowy mikser, albo zestaw filiżanek do herbaty, komplet talerzy u sztućców, albo salaterki na sałatki. Co do sypialni? W sypialni króluje pościel, wybierzmy coś stylowego, a jednocześnie praktycznego, możemy kupić również narzutę na łóżku lub kolorowe poduszki.

Mikołajki – skąd wzięła się ta tradycja?

Mikołajki to tradycja znana od lat, a swoją historię rozpoczęła w X wieku. Wtedy to jeden z biskupów 6 grudnia obdarowywał dzieci i ubogich drobnymi prezentami. Współcześnie to komercyjne święto wygląda trochę inaczej. W rolę Mikołaja lub Dziadka Mroza, często wciela się ktoś bliski i obdarowuje dzieci prezentami. Jego ubiór też różni się od ubioru osoby duchownej, Mikołaj ma czerwony strój, wielki worek z prezentami, długą brodę, a podczas rozdawania prezentów towarzyszą mu jego pomocnicy – elfy oraz renifery. Porusza się saniami, a w zamian za prezenty, częstowany jest szklanką mleka i ciasteczkami.