Sposób na oświetlenie w domu

Sposób na oświetlenie w domu

Gdy urządzasz się w swoich czterech kątach na pewno planujesz oświetlenie domu. Na ten temat warto poświęcić trochę czasu, niż na dobór mebli, czy akcesoriów. Od doboru odpowiednich lamp i rozmieszczenia światła, zależy klimat wnętrza, który sprzyja pracy, relaksowi, czy po prostu przebywaniu w pomieszczeniach. Dobrze oświetlony dom, to przyjazna atmosfera i ciepłe wnętrze. Jak rozplanować oświetlenie w domu? Jakich lamp użyć? Sprawdź nasz poradnik!

Diody LED – gdzie je zamontować?

Urządzanie mieszkania wiąże się z dopasowaniem odpowiedniego światła do naszych preferencji oraz potrzeb. Istnieje wiele sposobów, na to by uzyskać piękne światło w domu. Jednym z nich są moduły ledowe. Ich zastosowanie jest naprawdę szerokie. Dlaczego tak chętnie są wykorzystywane? Przede wszystkim są bardzo wydajne, energooszczędne i cechują się długą żywotnością. Ponadto posiadają solidną obudowę, która chroni przed uszkodzeniami. Diody LED są bardzo łatwe w montażu oraz odporne na warunki atmosferyczne, możemy je montować, zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych.

Na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie do domu?

Wybierając odpowiednie oświetlenie do domu należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Wielkość oraz przeznaczenie pomieszczenia. Inne żarówki zamontujemy w kuchni, inne w salonie, a jeszcze inne w korytarzu. Oświetlenie na meblach również jest bardzo istotne. Żarówki tworzą unikatowy design szafek, blatów, czy luster. Oprócz względów praktycznych, posiadają walory estetyczne. Oświetlenie musi komponować się z wnętrzem, jego style oraz meblami. Na rynku mamy do wyboru całą gamę różnego rodzaju żarówek, o różnych kształtach, wielkościach, mocy, czy odcieniach.

Oświetlenie w mieszkaniu – zasady, o których warto pamiętać

Pomimo zastosowań wielu, różnego rodzaju oświetlenia, należy pamiętać, że najlepszym źródłem światła, jest światło naturalne. Zwłaszcza przy budowie domu, należy uwzględnić odpowiednią ilość okien. Zredukują one koszty sztucznego oświetlenia. Naturalne światło możemy kontrolować za pomocą rolet lub zasłon. Oświetlenie główne np. w salonie, czy jadalni, nie powinno być zbyt rażące i ostre, ale za to powinno równomiernie oświetlać pomieszczenie. Jeżeli światło główne nam nie wystarcza, warto zastosować oświetlenie punktowe, które doświetli określone miejsca; biurko, stół, blat roboczy, czy lustro w łazience. Natomiast oświetlenie dekoracyjne, może nie da zbyt wiele światła, ale za to wyeksponuje wnętrze.