Strych - sypialnia, a może biuro?

Strych - sypialnia, a może biuro?

Jeśli strych twojego domu to nic innego jak zmarnowana przestrzeń, możesz go przebudować. Być może zastanawiasz się nad gruntowną przebudową lub po prostu próbujesz zdobyć trochę powierzchni. Zanim wyruszysz do lokalnego sklepu z artykułami budowlanymi, poświęć kilka chwil na przeczytanie tego artykułu i rozważ swoje potrzeby.

Wskazówki dotyczące odnawiania poddasza

Zanim podejmiesz jakiekolwiek ważne decyzje dotyczące przebudowy strychu, musisz pomyśleć nie tylko o tym, czego chcesz, ale także o tym, jakie opcje będą działać w Twojej przestrzeni. Rozważ następujące kwestie. Upewnij się, że Twój strych jest zdolny do przebudowy. Sprawdź swoje możliwości. Możesz zasięgnąć rady i pomocy w lokalnym centrum bhp. Co ma już do zaoferowania Twój dom? Jeśli będziesz musiał dodać schody, musisz zastanowić się, ile miejsca tracisz z niższych poziomów. Schody zajmują dużo miejsca. Pozwolenia na budowę wymagają kontroli, a kolejność kontroli jest często dyktowana przez urzędników. Jeśli spadzisty dach styka się ze ścianami w niezręcznie niskim dla użytkownika punkcie, możesz zaplanować umieszczenie ściany dalej.

A może biuro na poddaszu?

Możesz być jedną z osób, które odkryły, że praca w domu może być przyjemnością. Wiele firm oferuje teraz swoim pracownikom możliwość pracy w domu w niepełnym wymiarze godzin. Gabinet na poddaszu, z dala od reszty rodziny, może być fajnym pomysłem. Pamiętaj, że planując przebudowę, musisz używać bezpiecznych maszyn i z atestem. Certyfikacja maszyn pomoże Ci w tym. Być może najważniejszą kwestią w przypadku domowego biura – czy to na strychu, czy w innym miejscu – jest upewnienie się, że przestrzeń jest w pełni okablowana dla wszystkich możliwych technologii. Włóż więcej mocy, niż myślisz, że będziesz jej potrzebować — z pewnością wkrótce pojawi się nowa lub ulepszona wersja każdej posiadanej maszyny.

Sypialnie na poddaszu

Przekształcenie strychu w sypialnię często ma sens. Ponadto stworzenie sypialni zwiększa wartość domu w odsprzedaży znacznie bardziej niż większość innych przeróbek poddasza. Czy pokój musi być czymś konkretnym, aby można go było uznać za sypialnię? W niektórych przypadkach ma to związek tylko z wielkością okien i szafy. Sypialnie muszą mieć co najmniej jedno okno wystarczająco duże, aby można je było wykorzystać jako wyjście w przypadku pożaru. Niezależnie od pierwotnego przeznaczenia przestrzeni, warto ją urządzić jako sypialnię. W ten sposób, gdy Twoja rodzina się powiększa lub zmniejsza, a potrzeby się zmieniają, możesz łatwo dostosować. Aby wyremontować strych na sypialnię, trzeba będzie również zadbać o odpowiednią izolację. Większość strychów nie jest dobrze ocieplona, ​​ponieważ nigdy nie były przeznaczone na pomieszczenia mieszkalne. Planują sypialnie w tym miejscu, przyda się ocieplenie poddasza. Ważna jest również odpowiednia wentylacja oraz wystarczająca ilość światła. Kilka świetlików pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach energii.