Stylowa aranżacja domu i ogrodu – sprawdź pomysły!

Stylowa aranżacja domu i ogrodu – sprawdź pomysły!

Wiele osób zastanawia się, jak urządzić dom, aby prezentował się nowocześnie i stylowo. W końcu idealny dom to taki, który łączy w sobie funkcjonalność i ciekawy wygląd. Dzięki temu stanie się on naszym azylem i miejscem, w którym spędzanie czasu jest czystą przyjemnością. Jak zatem urządzić dom i ogród? Sprawdź nasze propozycje!

Stylowe i nowoczesne wnętrze

Chcąc urządzić stylowy i nowoczesny dom, warto wiedzieć, jakie trendy obecnie panują w branży wnętrzarskiej. Popularnością cieszą się między innymi przestronne, jasne wnętrza. Odchodzi się więc od dzielenia pomieszczeń. Warto więc na przykład połączyć kuchnię z salonem i jadalnią. Dzięki temu dom będzie wydawał się optycznie większy. W przestronnych wnętrzach warto jest wykorzystać szkło. Mogą to być na przykład szklane ścianki działowe lub drzwi. To sposób na to, aby oddzielić od siebie pomieszczenia, a jednocześnie nie rezygnować z jasnej, otwartej przestrzeni. Tego typu aranżacjami zajmie się szklarz. Legnica i wiele innych miast w Polsce to miejsca, gdzie z powodzeniem znajdziemy specjalistów w tej dziedzinie.

Jak zaaranżować nowoczesny ogród?

Nowoczesne ogrody bazują na prostych i minimalistycznych formach, co nie zmienia faktu, że prezentują się niezwykle spektakularnie i stylowo. Każda część ogrodu powinna być dobrze zaplanowana. Nie ma tutaj miejsca na dużą ilość kolorów i elementów dekoracyjnych. Nie oznacza to jednak, że należy całkowicie rezygnować z jakichkolwiek dodatków. Doskonale sprawdzą się między innymi duże donice ogrodowe z drewna lub betonu. Można w nich posadzić niezwykle popularne trawy ozdobne, które idealnie wpasowują się w nowoczesną przestrzeń. Najczęściej spotykane są proste geometryczne kształty - koła, kwadraty czy trójkąty. Obok zielonej, idealnie przystrzyżonej trawy znajdują się ścieżki i chodniki, które wyznaczają trasę. Takie ogrody doskonale prezentują się obok budynków o nowoczesnej aranżacji.

Aranżacja domu od zewnątrz

Wspomnieliśmy już, że nowoczesne ogrody świetnie wyglądają w towarzystwie nowoczesnych budynków. Wygląd domu z zewnątrz jest niejako jego wizytówką. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim, należy pamiętać o tym, aby budynek prezentował się spójnie. Jeśli wybierzemy drzwi do mieszkania w kolorze ciemnego drewna, to w takim samym stylu powinniśmy utrzymać stolarkę okienną i dopasować kolor dachu. Również płot wyznaczający granice posesji powinien pasować stylem i kolorem do wyglądu zewnętrznego domu. Takie rozwiązanie sprawi, że Twój dom będzie prezentował się nowocześnie i stylowo!