Twoja wymarzona weranda

Twoja wymarzona weranda

Marzy Ci się piękne, przytulne miejsce przed domem, w którym z radością będziesz mógł spędzać wolne chwile? Jeżeli dość masz standardowych rozwiązań i szarości, postaraj się nadać werandzie niepowtarzalny klimat za pomocą wykończenia i dodatków. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci stworzyć przytulny nastrój.

Zapewnij intymność

Ganek jest otwarty na zewnętrzny świat, ale zawsze warto odrobinę odgrodzić się od sąsiadów, aby zyskać namiastkę prywatności. Jest kilka metod, które świetnie się do tego sprawdzą. Przede wszystkim pamiętaj, żeby nie obudowywać całej werandy, bo urok tkwi w przebywaniu na świeżym powietrzu. Chcesz doświadczać promieni słonecznych i wiatru siedząc tam z bliskimi. Wybierz do odgrodzenia tę część, która najbardziej narażona jest na ciekawskie spojrzenia sąsiadów czy przechodniów.

Odizolować fragment werandy możesz na kilka sposobów. Lekkie drewniane ścianki pięknie się prezentują i pasują do klasycznych budynków. Możesz postawić też na roślinność. Gęsty bluszcz w naturalny sposób osłoni część przestrzeni. Świetnie będzie się piął, jeżeli za jego podstawę posłuży siatka zgrzewana 30x30. Gałązki będą ładnie oplatać strukturę. Na efekt będziesz musiał jednak trochę poczekać. Jeżeli szukasz mniej trwałych rozwiązań, pomyśl o ozdobnych zasłonach.

Meble na werandę

Meble na zewnątrz muszą być wyjątkowo wytrzymałe, ale mogą nadal być piękne. Obecnie dostępne w sieciówkach opcje zabezpieczane są w taki sposób, że odporne są na działanie warunków atmosferycznych. Możesz wybrać solidne, ale plastikowe fotele w intensywnych kolorach, które ożywią przestrzeń. Bardziej stonowane będą meble wiklinowe. To świetny wybór dla tych, którzy chcą być eko.

Jeżeli marzą ci się meble na zamówienie, możesz zaprojektować komplet, do którego wykonania użyte zostanie drewno klejone warstwowo. To solidny i elegancki materiał, a takie zamówienie zapewni dopasowanie wszystkich elementów rozmiarem i funkcjonalnością. Możesz zaprojektować, co tylko Ci się wymarzy.

Zbuduj nastrój dodatkami

Gdy wszystkie najważniejsze elementy znajdą się na swoim miejscu, zadbaj o dodatki na ganki. Na zewnątrz również może być przytulnie. Zainwestuj w miękkie poduchy i koce dla gości na chłodniejsze wieczory. Możesz pokusić się też o ozdoby ścienne. Werandę dobrze jest też solidnie doświetlić. Poza tradycyjnym żyrandolem wykorzystaj moduły LED. Subtelne światła ożywią ściany i balustrady. Stworzą też bardziej romantyczny, ciepły nastrój. Niech twój ganek zaprasza do spędzania na nim czasu z bliskimi.