Urządzamy sypialnię: 3 porady, dzięki którym przestrzeń będzie przytulna

Urządzamy sypialnię: 3 porady, dzięki którym przestrzeń będzie przytulna

Sypialnia jest jedną z najważniejszych przestrzeni. To właśnie w pomieszczeniu o takiej funkcji odpoczywamy i regenerujemy się poprzez sen. Dlatego aranżacja sypialni musi być szczególnie przemyślana, aby móc cieszyć się intymnością, odrębnością i klimatem. Pomieszczenie to rządzi się innymi prawami, dlatego koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Znajdziesz w nim 3 porady, dzięki którym stworzysz przytulną przestrzeń, spełniającą Twoje potrzeby. Zapraszamy do lektury!

Porada numer 1 – łóżko jako główny aktor na scenie

W sypialni to łóżko powinno być sercem. To znakomite rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i wiedzą, że właśnie ten mebel muszą mieć „pod ręką”. Badania pokazują, że ludzki organizm do poprawnego funkcjonowania potrzebuje 8 godzin snu. Sześć godzin jest poniżej normy, dlatego warto postawić na wygodne łóżko. Jeśli nie możemy w wyniku swojego trybu życia zwiększyć liczby godzin snu, to warto, chociaż zwiększyć jego jakość. Na rynku można znaleźć niezwykle wygodne łóżka dodatkowe dekorowane światłami led. W tym celu jednak trzeba przewidzieć miejsce na zasilacz dali. Chcąc mieć pewność, że zakupione łóżko będzie strzałem w dziesiątkę warto zastanowić się nad długością i szerokością takiego mebla. Źle dobrane łóżko wprost wpłynie na pogorszenie snu i będzie negatywnie oddziaływać na anatomię organizmu. Przykładowo niskie łóżko zbyt mocno obciąża kręgosłup. Ciekawym wariantem jest także zakup łóżka na wymiar, dostosowanego do właściciela pod każdym względem.

Porada numer 2 – postaw na rozwiązania, dające przestrzenność

Sypialnia to nie składzik na różne przedmioty. Warto o tym pamiętać, ponieważ z czasem ilość kosmetyków i przedmiotów związanych z codziennym funkcjonowaniem czasami przerasta możliwości przestrzenne sypialni. Oczywiście to pomieszczenie, do którego mają dostęp jedynie wybrane osoby, jednak to nie do końca argument, pozwalający zmieniać swoim stylem życia funkcję pomieszczenia. Jeśli wiemy, że będziemy w takim pomieszczeniu trzymać dużo rzeczy, warto wydzielić osobną garderobę. Specjaliści wskazują także na możliwości, zwiększające optycznie przestrzeń. Przykładem jest zakup lustra na wymiar. Wrocław jest przykładem miasta, gdzie można kupić taki przedmiot.

Porada numer 3 – bliski dostęp do mebli

Oprócz wygody w sypialni warto sobie zapewnić praktyczność. Dlatego warto zlokalizować blisko łóżka stoliczki nocne, a także szafę na garderobę. Zalecane jest szczególnie drewno klejone warstwowo, ponieważ jest ono najtrwalsze i wprowadza naturalny klimat do omawianego pomieszczenia.